SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skedar 6057414
nr 605 7414
Skedar
Silver, 9 st, Olika, 1800-/1900-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
750 kr
måndag 19 oktober 2009
kl 17:44:17
19/10 17:38:42
700 kr
19/10 17:38:59
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Majolika